
WAAROM UURTJE FACTUURTJE NIET WERKT VOOR CREATIEVE ONDERNEMERS
Klanten kopen geen uren.
Ze kopen een resultaat.


Hoe een korte shoot tóch veel waarde kan opleveren
Laatst had ik een shoot van precies 1 uur en 15 minuten. Kort? Misschien. Maar het resultaat was een van de sterkste van de afgelopen weken. Alles zat erin: een rustige, ambachtelijke sfeer, mooi licht, beelden die raken. Precies wat de klant nodig had. Het deed me opnieuw beseffen waarom ik al een tijd niet meer reken met uurtarieven.
– Sirri
Waarom uurtje-factuurtje niet werkt voor creatief werk
Ik word beter in wat ik doe. Mijn oog is scherper, ik voel sneller aan wat werkt en ken mijn camera door en door. Onder een beetje tijdsdruk presteer ik zelfs het best. Daardoor werk ik soms sneller, zonder in te leveren op kwaliteit. Als ik dan minder uren zou aanrekenen, zou ik mezelf eigenlijk straffen omdat ik gegroeid ben.


Daarom reken ik met waarde
Daarom reken ik per sessie, op basis van de waarde die ik lever. Niet per uur of per aantal foto's.
Of een shoot nu 75 minuten duurt of 3 uur, het resultaat telt. Je weet vooraf waar je aan toe bent. Je betaalt niet voor mijn tijd, maar voor beelden die voor je blijven werken. Beelden die laten zien wie je bent, waar je voor staat en die je onderneming sterker maken. Precies wat je nodig hebt. En soms lukt dat gewoon... in anderhalf uur.
Reken jij nog per uur?
Als ondernemer word je sneller, efficiënter, beter in wat je doet. Zeker voor ons, creatieve makers, is ‘per uur’ eigenlijk iets vreemds. Vroeger deed je misschien een week over een logo, nu fix je het in een dag zonder kwaliteitsverlies. En eerlijk… je bent toch niet voor jezelf begonnen om nog per uur in loondienst te werken? Je klant betaalt niet voor een uur, maar voor jouw dienst of product dat nog jarenlang voor ze blijft werken.




